vineri, 30 septembrie 2016

joi, 29 septembrie 2016

Liga A Prahova, etapa a 7-a. Avancronici şi delegări

La finalul acestei săptămâni, sunt programate meciurile etapei a 7-a din Liga A Prahova, la fotbal. Sunt câteva dueluri intersante, la Blejoi, Băicoi şi Tufeni, dar şi dispute care se anunţă disproporţionate la Ceptura şi Păuleşti. Programul complet, cu avancronicile şi delegările - campinatv.ro/sport.

Liga a 3-a, etapa a 5-a, delegările oficialilor prahoveni

vineri, 30 septembrie, ora 16.00
Voluntari: FC II Voluntari - SCM Piteşti
Bogdan Dumitrache (Bucureşti) - Gabriel Boncz (Făgăraş), Viorel Pânzaru (Braşov) - Cristian Nica (Ploieşti), Marin Iancu (Urziceni)
ora 17.00
Ştefăneşti: Dinamo II Bucureşti - Metaloglobus Bucureşti
Adrian Costreie (Buftea) - Dragoş Radu (Dragomireşti - Ilfov), Marian Istrate (Buftea) - Irina Mârţ (Bucureşti), Octavian Grigore (Ploieşti)
Bradu: Atletic Bradu - CS U II Craiova
Cristian Vieru (Cisnădie) - Adrian Epure (Orlat - Sibiu), Daniel Nagy (Mediaş) - Ionuţ Borcan, Nicolae Nuţă (Ploieşti)
Mioveni: CS Mioveni II - Urban Titu
Cristina Bujor Trandafir (Bucureşti) - Louis Oprescu (foto) (Ploieşti), Roxana Ivanov (Bucureşti) - Cătălin Cotora (Craiova), Alexandru Gherghe (Făgăraş)
Craiova: ACSO Filiaşi - Steaua II Bucureşti
Mihai Amorăriţei (Câmpina) - Octavian Ciorescu, Mircea Rusu (Ploieşti) - Cristina Babadac, Ioan Cuşcă (Alexandria)

Vineri, 30 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială Feminin Juniori sub 17 ani, Iordania
ora 15.00, Irbid: Venezuela – Germania
Kate Jacewicz – Renae Coghill (Australia), Uvena Fernandes (Indonezia) – Yoshimi Yamashita (Japonia)
ora 17.00, Amman: Mexic – Noua Zeelandă
Yeimy Martinez – Luzmila Gonzalez (Columbia), Liliana Bejarano (Bolivia) – Regildenia Holanda de Moura (foto) (Brazilia)
ora 18.00, Irbid: Camerun – Canada
Sandra Braz Bastos (Portugalia) – Susanne Kung (Elveţia), Nicolet Bakker (Olanda) – Park Ji Yeong (Coreea de Sud)
ora 20.00, Amman: Iordania – Spania
Marie Soleil Beaudoin (Canada) – Princess Brown, Stephanie Dale Yee Sing (Jamaica) – Aissata Amegee (Togo)
Preliminarii Campionatul European Juniori sub 17 ani
ora 14.00, Raahe (Finlanda): Suedia – Bulgaria
Dimitrios Massias – Ioannis Lazarou (Cipru), Riku Vihreavouri – Oskari Hamalainen (Finlanda) – Emil Bozinovski (Macedonia), Lukasz Wachowski (Polonia)
ora 17.00, Csakvar (Ungaria): Ungaria – Danemarca

Liga I, etapa a 11-a, partidele de vineri, delegări

ora 18.00, Iaşi: CSMS Iaşi - Poli Timişoara
arbitri: George Găman (Craiova) - Alexandru Cerei, Gero Szabo - Horaţiu Feşnic (Cluj-Napoca)
observatori: Iosif Olah (Sf. Gheorghe), Marian Ivan (Braşov)
ora 20.30, Tg. Mureş: ASA Tg. Mureş - CFR Cluj-Napoca
arbitri: Andrei Chivulete - Valentin Avram, Bogdan Velicu - Iulian Dima (Bucureşti)
observatori: Aron Huzu (foto) (Sibiu), Romulus Gabor (Hunedoara)

Cupa României, faza judeţeană, turul II, rezultate

Tineretul Gura Vitioarei - Luceafărul Drajna 2-4
Flacăra Mălăieşti - CSO Slănic 0-3

Joi, 29 septembrie, partide internaţionale oficiale

Europa League, grupe
ora 18.00, Baku: FK Qabala – FC Mainz 2-3
Astana: FC Astana – Young Boys Berna 0-0
ora 20.00, Amsterdam: Ajax Amsterdam – Standard Liege 1-0
Vigo: Celta Vigo – Panathinaikos Atena 2-0
Gent: Gent – Konyaspor 2-0
Lviv: Şahtior Doneţk – Sporting Braga 2-0
Gelsenkirchen: Schalke – FC Salzburg 3-1
Krasnodar: Kuban Krasnodar – Nisa 5-2
Florenţa: Fiorentina – FK Qarabag 5-1
Liberec: Slovan Liberec – PAOK Salonic 1-2
Praga: Sparta Praga – Inter Milano 3-1
Beer Sheva: Hapoel Beer Sheva – Southampton 0-0
Zurich: FC Zurich – Osmanlispor 2-1
Bucureşti: Steaua – Villarreal 1-1
ora 22.05, St. Etienne: St. Etienne – Anderlecht 1-1
St. Petersburg: Zenit St. Patersburg – AZ Alkmaar 5-0
Dublin: FC Dundalk – Maccabi Tel Aviv 1-0
Viena: Austria Viena – Viktoria Plzen 0-0
Roma: AS Roma – Astra Giurgiu 4-0
Bilbao: Athletic Bilbao – Rapid Viena 1-0
Genk: Genk – Sassuolo 3-1
Istanbul: Fenerbahce – Feyenoord 1-0
Manchester: Manchester United – Zoria Luhansk 1-0
Atena: Olympiacos Pireu – APOEL Nicosia 0-1
Youth League
ora 19.00, Tbilisi: Dinamo Tbilisi – Kairat Almaty 0-3

Mahajanga (Madagascar) – „Stade Rabemananjara”

„Stade Rabemananjara”
Este stadionul din localitatea Mahajanga, din Madagascar, aici având loc partidele formaţiei Fortior Mahajanga. Arena are o capacitate de 10.000 locuri.
Mahajanga
Este un oraş din Madagascar, situat în nord-vestul insulei. Este port la Oceanul Indian şi una dintre destinaţiile preferate de vacanţă din această ţară, având plaje frumoase şi peisaje remarcabile. Are o populaţie de aproximativ 220.000 locuitori.

miercuri, 28 septembrie 2016

Joi, 29 septembrie, partide internaţionale oficiale

Europa League, grupe
ora 18.00, Baku: FK Qabala – FC Mainz
Gediminas Mazeika – Vitautas Simkus, Vitenis Kazlauskas – Sergejus Sliva, Jurij Paskovskij – Vladimir Gerasimov (Lituania) – Levan Peniashvili (Georgia), Eugene Westerink (Olanda)
Astana: FC Astana – Young Boys Berna
Simon Lee Evans – Philip Thomas, Lewiss Ross Edwards – Bryn Markham-Jones (foto), Nick Pratt – Daniel Beckett (Ţara Galilor) – Gevorg Hovhannisian (Armenia), Arturs Gaidels (Letonia)
ora 20.00, Amsterdam: Ajax Amsterdam – Standard Liege
Paolo Mazzoleni – Gianluca Cariolato, Fabiano Preti – Marco Guida, Carmine Russo – Filippo Meli (Italia) – Miroslav Liba (Cehia), Bjorn Vassallo (Malta)
Vigo: Celta Vigo – Panathinaikos Atena
Luca Banti – Lorenzo Manganelli, Alessandro Giallatini – Davide Massa, Daniele Doveri – Matteo Passeri (Italia) – Eyjolfur Olafsson (Islanda), Philippe Prudhon (Franţa)
Gent: Gent – Konyaspor
Istvan Vad – Istvan Albert, Peter Berettyan – Sandor Ando-Szabo, Jozsef Erdos – Gabor Eros (Ungaria) – Leslie Irvine (Irlanda de Nord), Serghei Ilich (Belarus)
Lviv: Şahtior Doneţk – Sporting Braga

Liga A, etapa a 6-a, rezultatele ultimelor două jocuri

După ce grosul partidelor au avut loc sâmbătă şi duminică, marţi şi miercuri au avut loc ultimele două jocuri ale etapei. Rezultatele complete şi clasamentul la zi - campinatv.ro/sport.

Miercuri, 28 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială, futsal, Columbia, semifinale
ora 3.00, Cali: Argentina – Portugalia 5-2
Champions League, grupe
ora 21.45, Sofia: Ludogorets Razgrad – Paris St. Germain 1-3
Istanbul: Beşiktaş Istanbul – Dinamo Kiev 1-1
Monchengladbach: Borussia Monchengladbach – CF Barcelona 1-2
Madrid: Atletico Madrid – Bayern Munchen 1-0
Londra: Arsenal Londra – FC Basel 2-0
Napoli: Napoli – Benfica Lisabona 4-2
Glasgow: Celtic Glasgow – Manchester City 3-3
Rostov: FC Rostov – PSV Eindhoven 2-2
Youth League
ora 14.00, Istanbul: Beşiktaş Istanbul – Dinamo Kiev 3-3
Bataisk: FC Rostov – PSV Eindhoven 0-6
ora 15.00, Monchengladbach: Borussia Monchengladbach – CF Barcelona 1-3
Praga: Sparta Praga – Mladpost Podgorica 4-0
ora 16.00, Sofia: Ludogorets Razgrad – Paris St. Germain 1-8
Borehamwood: Arsenal Londra – FC Basel 1-2
Nicosia: APOEL Nicosia – AS Roma 0-3
ora 17.00, Majadahonda: Atletico Madrid – Bayern Munchen 1-3
Frattamaggiore: Napoli – Benfica Lisabona 2-3
ora 18.00, Izmir: Altinordu – Levski Sofia 5-0
ora 19.00, Greenock: Celtic Glasgow – Manchester City 0-4
Helsinki: HJK Helsinki – Cork City 0-0
Trondheim: Rosenborg Trondheim – AIK Stockholm 0-0
Nitra (Slovacia): Nitra – Malaga 2-3
Domzale (Slovenia): NK Domzale – FK Cukaricki 1-1
Mostar (Bosnia): Zrinjski – FC Zurich 0-3
Kopavogur (Islanda): Breidablik – Ajax Amsterdam 0-3
Ovidiu: Viitorul Constanţa – Şerif Tiraspol 4-1
Felcsut (Ungaria): Puskas Academia – PAOK Salonic 1-1
Preliminarii Campionatul European Juniori sub 17 ani
ora 14.00, Kempele (Finlanda): Georgia – Bulgaria 0-1
ora 16.00, Orhei (Moldova): Rusia – Bosnia 2-1
Chişinău: Letonia – Moldova 2-0
ora 17.00, Dabas (Ungaria): Danemarca – Olanda 0-2
Telki (Ungaria): Ungaria – Liechtenstein 3-0
Alytus (Lituania): Lituania – Turcia 0-1
Kaunas (Lituania): Norvegia – Ucraina 2-2
ora 18.30, Oulu (Finlanda): Finlanda – Suedia 0-5
Cupa Regiunilor
ora 16.30, Seregno (Italia): Slovenia – Macedonia 0-0
Gorgonzola (Italia): Italia – Irlanda 0-1
ora 18.00, Legnica (Polonia): Polonia – Letonia 7-0
Polkowice (Polonia): Belarus – Portugalia 0-1
Preliminarii Campionatul European Feminin Juniori sub 17 ani
ora 16.00, Pecinci (Serbia): Serbia – Ucraina 1-1
Stara Pazova (Serbia): Belgia – România 0-1

Itape (Brazilia) – „Estadio Osvaldo Ferreira”

„Estadio Osvaldo Ferreira”
Este stadionul din localitatea Itape, din Brazilia, aici având loc partidele formaţiei Itape FC. Arena are o capacitate de 4.000 locuri.
Itape
Este un orăşel din Brazilia, situat în regiunea Bahia, din estul ţării, aproape de ţărmul Oceanului Atlantic. Are o populaţie de aproape 14.000 locuitori.

marți, 27 septembrie 2016

Miercuri, 28 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială, futsal, Columbia, semifinale
ora 3.00, Cali: Argentina – Portugalia
Ondrej Cerny (Cehia), Gean Telles (Brazilia), Sasa Tomic (Croaţia), Francisco Rivera (Mexic)
Champions League, grupe
ora 21.45, Sofia: Ludogorets Razgrad – Paris St. Germain
Pavel Kralovec (Cehia) – Roman Slysko (foto) (Slovacia), Ivo Nadvornik – Petr Ardeleanu, Karel Hrubes – Tomas Mokrusch (Cehia) – Christos Skapoullis (Cipru), Danil Filacchione (Italia)
Istanbul: Beşiktaş Istanbul – Dinamo Kiev
Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmuller – Daniel Siebert, Sascha Stegemann – Markus Hacker (Germania) – Sandor Piller (Ungaria), Claude Runavot (Franţa)
Monchengladbach: Borussia Monchengladbach – CF Barcelona
Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan – Matej Jug, Slavko Vincic – Tomaz Klancnik (Slovenia) – Georgios Bikas (Grecia), Janis Mezeckis (Letonia)
Madrid: Atletico Madrid – Bayern Munchen
Szymon Marciniak – Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz – Pawel Raczkowski, Tomasz Musial – Radoslaw Siejka (Polonia) – Markus Nobs (Elveţia), Jacob Eerel (Israel)
Londra: Arsenal Londra – FC Basel
Danny Makkelie – Mario Diks, Hessel Steegstra – Kevin Blom, Jochem Kamphuis – Jan de Vries (Olanda) – Hugh Dallas (Scoţia), Ronald Zimmermann (Germania)
Napoli: Napoli – Benfica Lisabona

Marţi, 27 septembrie, partide internaţionale oficiale

Cupa Mondială, futsal, Columbia, semifinale
ora 3.00, Medellin: Iran - Rusia 3-4
Champions League, grupe
ora 21.45, Monte Carlo: AS Monaco – Bayer Leverkusen 0-1
Dortmund: Borussia Dortmund – Real Madrid 2-2
Copenhaga: FC Copenhaga – FC Bruges 4-0
Sevilla: FC Sevilla – Olympique Lyon 1-0
Moscova: ŢSKA Moscova – Tottenham Hotspur 0-1
Lisabona: Sporting Lisabona – Legia Varşovia 2-0
Leicester: Leicester City – FC Porto 1-0
Zagreb: Dinamo Zagreb – Juventus Torino 0-4
Youth League
ora 14.00, Moscova: ŢSKA Moscova – Tottenham Hotspur 3-2
ora 15.00, San Jose de Rinconada: FC Sevilla – Olympique Lyon 2-1
ora 16.00, La Turbie: AS Monaco – Bayer Leverkusen 2-1
Loughborough: Leicester City – FC Porto 0-2
ora 17.00, Holzwickede: Borussia Dortmund – Real Madrid 2-5
Zagreb: Dinamo Zagreb – Juventus Torino 2-1
Copenhaga: FC Copenhaga – FC Bruges 0-0
Alcochete: Sporting Lisabona – Legia Varşovia 2-2
ora 19.00, Grodig: FC Salzburg – Vardar Skopje 5-0
ora 20.00, Bruxelles: Anderlecht – Midtjylland 0-0