joi, 28 februarie 2013

Amical: AS Tufeni - Unirea Braniștea (Galați) 5-4

Antamat în foarte scurt timp, meciul amical de astăzi, de la Tufeni, dintre AS Tufeni și Unirea Braniștea a fost un adevărat spectacol, în care s-au înscris nu mai puțin de 9 goluri. Oaspeții se află în cantonament la Breaza, fiind o formație care ocupă locul al treilea în primul eșalon județean din Galați.
Echipa AS Tufeni a început mai timid amicalul de astăzi, resimțind lipsa câtorva jucători importanți în angrenajul echipei: T. Ionescu, Gagiu, Brebenel, Stamate. Așa se face că gălățenii au marcat destul de repede două goluri, conducând cu 2-0 la pauză. În repriza secundă, jucătorii din Tufeni au părut ceva mai motivați și au întors rezultatul, marcând de nu mai puțin de 5 ori, prin Păun (11m), Calaver (2) și Comnoiu (2).
Antrenorul Gheorghe Șerban a folosit în acest meci amical următoarea formulă: Dragomir - Șișu, Păun, Șerban, A. Burchi, Calaver, Fomenco, Necșoiu, Ariciu, Comnoiu, Nițu. Au mai jucat: Andrei, Dinu, Irimescu, Popescu.