vineri, 19 aprilie 2013

Liga a 3-a. Conpet Ploieşti - Unirea Câmpina 0-0

După trei săptămâni de pauză, Unirea Câmpina a revenit cu un meci oficial în Liga a 3-a, jucând în deplasare, la Strejnic, cu echipa Conpet Ploieşti. Remiza albă consemnată după cele 90 de minute, putea fi schimbată dacă lovitura de cap a lui Camara (foto) nu ar fi lovit încheietura barelor, aceasta fiind, de altfel, cea mai mare ocazie a jocului.
Antrenorii formaţiei câmpinene - Florin Stăncioiu, Costin Plăvache, Marius Palancianu - au mizat la Strejnic pe: Anghelache - Ir. Dumitru, Lungu, B. Şandru, Stanca - Şaucă, Maria, Savu, Dobrinoiu - Stăncescu, Camara. Au mai jucat: Băcioiu, Bica, Ruptureanu, Liuba.
Unirea Câmpina ar fi putut obţine victoria cu 3-0 dacă ar fi contestat melanjul existent în curtea Conpetului, pentru că nu este normal şi firesc ce se întâmplă la Strejnic: echipa este înscrisă la FRF pe CS Conpet Ploieşti, dar AFC Conpet Ploieşti
este structura sportivă care a primit finanţare de la societatea Conpet pentru a asigura activitatea echipei de fotbal!