sâmbătă, 13 aprilie 2013

"Liga lu' Lică". FC Băneşti - CSM Câmpina 0-1. Imagini cu brigada lui Ionuţ Neagu

Derby-ul "Ligii lu' Lică" a fost arbitrat de Ionuţ Neagu, asistat de Stelian Mălăroiu şi Ionuţ Gheorghe. Experienţa lui Neagu a fost determinantă
în stabilirea gradului de difcultate a jocului din punct de vedere al arbitrajului.

Minutul 90 - o situaţie inedită: arbitrul Ionuţ Neagu îi acordă cartonaş galben jucătorului... Ionuţ Neagu!
Observatorul partidei a fost Tudor Negoiţă. După ce prima repriză a pe banca de la mijlocul terenului, dintre băncile de rezervă, după pauză s-a plimbat în jurul terenului şi a mâncat seminţe! (vezi foto jos - Negoiţă în cercul galben) Un exemplu de cum nu trebuie să se comporte un observator!