joi, 6 februarie 2014

Amical: AFC Fortuna Poiana Câmpina - CS Blejoi 2-0

În această după-amiază, la Izvorani, Fortuna Poiana Câmpina a dispus cu scorul de 2-0 de formaţia CS Blejoi, golurile fiind marcate de V. Munteanu şi Moise. Antrenorul Florin Stăncioiu (foto) a folosit două formule diferite pentru cele două reprize:
Repriza I: Hintaşcu - Critescu, Marin, Şandru, Damian - Minciună, Barbu - Munteanu, Buhuşi, Chipirliu - Camara.
Repriza a II-a: Stroescu - A. Gheorghe, Ionuţ Stan, Şandru, Caramalău - Năstase, Jugaru, Andrei Stan, Ungureanu - Moise, Mircescu.
La finalul partidei, antrenorul Florin Stăncioiu ne-a declarat: "A fost un test bun pentru noi,
la finalul acestei săptămâni având programate alte două meciuri amicale - sâmbătă cu Inter Clinceni, iar duminică în faţa juniorilor de la Sportul Studenţesc, ambele de la ora 11.00 şi ambele la Izvorani. De altfel, aceasta este o problemă, o mare problemă, pentru că nu avem alte terenuri de calitate în zonă, iar din cauza acestui sintetic destul de tare avem deja jucători care resimt dureri. Din păcate, nu prea avem altă soluţie..."