marți, 4 februarie 2014

Amical: AFC Fortuna Poiana Câmpina - Metaloglobus Bucureşti 3-1

Desfăşurată până la urmă tot la Izvorani, în cuplaj cu meciul amical al CSM-ului, jocul dintre AFC Fortuna Poiana Câmpina şi Metaloglobus Bucureşti s-a încheiat cu victoria elevilor lui Florin Stăncioiu, cu scorul de 3-1, prin golurile marcate de
Minciună (minutul 2), V. Munteanu (10, 32). Prima repriză a jocului a fost dominată cu autoritate de Fortuna, după pauză jocul devenind ceva mai echilibrat şi nu s-a mai înscris nici un gol, scorul final rămânând cel stabilit la pauză, 3-1.
Fortuna a jucat în următoarea formulă: Zegheru - Cristescu, M. Marin, Şandru, Damian - Minciună, Barbu - V. Munteanu, Antohi, Chipirliu - Camara. Au mai jucat: Manyur - Mureşan, Bereşoae, Caramalău, Andrei Stan (fiul lui Ilie Stan), Moise, Năstase, Ungureanu, Mircescu, A. Gheorghe, Buhuşi, Moroşanu, Al. Stan. Ultimii doi jucători provind de la Dinamo, dar după meci li s-a comunicat că nu sunt opriţi în lotul Fortunei, astfel că au părăsit echipa.
Următorul meci amical al formaţiei Fortuna Poiana Câmpina va avea loc joi, de la ora 15.30, la Izvorani, cu CS Blejoi.