duminică, 9 februarie 2014

Handbal, Divizia A, masculin: HCM Câmpina - CSM Ploieşti 18-37

HCM Câmpina se încăpăţânează să joace în Divizia A la handbal masculin, chiar dacă sunt destule voci critice la adresa sa. Şi eu cred că bine face, pentru că dacă oamneii din acest club vor reuşi să menţină actualul nucleu de tineri jucători încă doi-trei ani, aici se poate clădi realmente o echipă puternică.
Chiar dacă a obţinut o victorie în această săptămână, învingând cu scorul de 28-20 echipa Şcolii de Poliţie "Vasile Lascăr" din Câmpina, într-un meci desfăşurat joi, în meciul oficial de astăzi, HCM-ul a fost învins clar de CSM Ploieşti. După o primă repriză ceva mai echilibrată, la finalul căreia ploieştenii aveau un avantaj de numai 7 goluri, 18-11, în repriza secundă diferenţa a crescut spectaculos, scorul final - unul destul de dur - arătând 37-18 în favoarea echipei ploieştene.