miercuri, 30 iulie 2014

Amical: AS Tufeni - FC Băneşti 1-5

AS Tufeni şi FC Băneşti s-au întâlnit în această după-amiază la Băneşti, pentru un meci amical considerat util de ambii tehnicieni - Robert Stoica, de la AS Tufeni, şi Ion Burchi, la FC Băneşti, foşti coechipieri şi chiar colegi pe banca tehnică a defunctei CSM Câmpina. Ceva mai experimentaţi, băneştenii s-au impus cu scorul de 5-1, după 2-0 la pauză,
dar golurile desprinderii au fost consemnate în ultimele minute ale partidei. A fost un meci specific de pregătire, în care accentul s-a pus pe experimentarea unor scheme de joc, a unor formule de lot, acestea fiind motivele care i-au determinat pe ambii tehnicieni să considere acest amical o reuşită.
Marcatorii acestei partide au fost Chivu - pentru tufenari, Hromei, Roşu, Bica, Nichifor şi Ariciu - pentru băneşteni.