luni, 4 august 2014

Amical. Fortuna Poiana Câmpina - ACS Berceni 3-1

În această după-amiază, la Târlungeni, în cadrul celui de-al doilea stagiu de pregătire centralizată, Fortuna Poiana Câmpina a întâlnit o viitoare colegă de eşalon, ACS Berceni. După un joc bun făcut de elevii lui Stăncioiu, mai ales în prima repriză, poienarii s-au impus cu scorul de 3-1, prin "dubla" lui Honciu (foto) şi golul din repriza secundă al lui Dobrosavlevici. Honciu a punctat în minutele 15 şi 25, între cele două reuşite, fostul "căpitan" al Chindiei Târgovişte mai reuşind un gol, care a fost anulat pentru un ofsaid. Ilfovenii au reuşit să marcheze imediat după pauză, dar Fortuna a controlat disputa, concretitându-şi superioritatea cu 8 minute înainte de final, prin reulita lui Dobrosavlevici.
"Sunt mulţumit de joc, mai ales în prima repriză", a punctat la finalul jocului antrenorul Fortunei, Florin Stăncioiu, cel care a început acest joc cu: Popescu - Birău, M. Marin, Şandru, Damian - Minciună, Cioinac - Honciu, V. Munteanu, Zsiga - Antohi. Repriza secundă au intrat pe teren toţi ceilalţi jucători aflaţi în cantonamentul de la Târlungeni, cu excepţia portarului Gârlea, care a avut un program de pregătire separat.