marți, 26 august 2014

"Liga lu' Lică". Tricolorul Breaza - Teleajen Văleni 3-3

În această după-amiază, Tricolorul Breaza a remizat, scor 3-3, cu Teleajenul Văleni, după o partidă cu urcușuri și coborâșuri pentru ambele formații. Deși a condus cu 2-0, prin reușitele lui Vișan, formația brezeană s-a văzut egalată înainte de pauză, prin Voinea - din penalty - și Tudorie. În repriza a doua, formația gazdă a revenit la conducere, prin același Vișan, și a avut chiar și avantaj numeric, după eliminarea lui Tudorie, dar s-a văzut egalată din nou, aproape de final, prin golul lui Cruceru. Tabela a înghețat la 3-3, dar impresia generală de după acest meci este că formația antrenată de Marius Vişan nu a câștigat un punct, ci a pierdut două, astfel că, în următoarea deplasare de la Brebu, greșelile din acest meci vor trebui îndreptate, anunţându-se un meci foarte greu.
Marius Vişan a început paratida cu: Petrescu - Brânzea, Soreanu, Basma, Negotei, Vintilă, Bunea, Duricu (cpt), Urdea, Vișan, Șovăială. Nu au evoluat: D. Constantin - Fl. Voinea, Cârciu, Mușea.