duminică, 21 septembrie 2014

"Liga lu' Lică". Tricolorul Breaza - Găzarul Surani 1-2

În această dimineață, Tricolorul Breaza a pierdut pe teren propriu cu Găzarul Surani, într-un meci în care cuvântul de ordine a fost "ghinionul"... Ghinion care a început chiar înaintea partidei, când Șovăială s-a accidentat la încălzire și a trebuit să fie înlocuit de Țigănuș.
Apoi, în timpul meciului, jucătorii formației antrenate de Marius Vişan s-au întrecut în ratări, nimerind de nu mai puțin de 6 ori barele porții adverse de-a lungul meciului - în prima repriză, chiar de două ori în aceeași fază, prin Țigănuș și Urdea. În repriza a doua, oaspeții au reușit să deschidă scorul după o greșeală defensivă a jucătorilor brezeni, care au fost, astfel, nevoiți să se arunce în atac, rezultatul fiind o serie de ocazii incredibile ratate de jucătorii gazdelor, inclusiv două bare ale lui Vișan și Cojocaru. Iar când bara nu i-a ajutat pe oaspeți, i-a ajutat inspirația portarului... În ultimele minute, ratările brezenilor s-au răzbunat și oaspeții au înscris din nou pentru 2-0. În prelungiri, gazdele au redus din diferență prin Soreanu, dar insuficient pentru a mai obține ceva din acest meci, o amintire urâtă pe care jucătorii, antrenorii şi spectatorii brezeni o doresc uiattă cât mai repede...
Tricolorul Breaza: Petrescu - Fl. Voinea, Soreanu, Coman (46 Negotei; 75 Cojocaru), Brânzea (46 Vișan), Duricu (cpt.), Bunea, Vintilă, Urdea, Țigănuș. Antrenor: Marius Vişan.
Sursa: csotricolorulbreaza.blogspot.ro.