duminică, 1 martie 2015

Cupa României, faza judeţeană. Tinereţea Izvoarele - FC Băneşti 0-7

Galop de sănătate pentru trupa lui Ion Burchi în deplasarea de la Izvoarele, în primul meci oficial al anului 2015. Băneştenii s-au impus cu scorul de 7-0, prin golurile marcate de Dobrinoiu, Băicioiu (2), Burloiu, Iancu, Nichifor, iar în ultimele minute şi portarul Teodor Stroescu (foto), din lovitură de pedeapsă, şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, umilind literalmente formaţia gazdă, Tinereţea Izvoarele, clasată în acest moment pe ultimul loc în "Super...lică".
Antrenorul Ion Burchi a trimis în teren pentru FC Băneşti următorul "11": Stroescu - Turcu, Gânju, G. Radu, Albu - Burloiu, Iancu - Nichifor, Băcioiu, Dobrinoiu - Negreanu. Au mai jucat: Roşu, Ţigănuş, Dudău, Matache.