sâmbătă, 18 aprilie 2015

"Liga lu' Lică". FC Băneşti - CS Blejoi 0-0. Despre arbitrajul lui Illyeş

Din păcate, la derby-ul etapei din "Liga lu' Lică", desfăşurat astăzi la Băneşti, între FC Băneşti şi CS Blejoi, scor 0-0, cel mai mult s-a vorbit despre arbitraj. Chiar dacă a fost delegat la acest meci singurul prahovean în activitate care a condus meciuri la centru în primul eşalon, Adrian Illyeş, acesta nu a fost scutit la Băneşti de greşeli.
După ce l-a eliminat - corect - pe G. Radu, de la gazde, în ultimul minut al primei reprize, după pauză, au fost trei situaţii în care s-a solicitat lovitură de pedeapsă: una în favoarea gazdelor (extrem de evidentă, la un henţ clar al lui Filip, chiar în faţa asistentului Sotir), celelalte două în favoarea oaspeţilor, dintre care una, tot pentru henţ, la fel de clară ca şi cea a gazdelor. Iar când ai experienţa primului eşalon, nimic nu scuză astfel de greşeli făcute la un meci de judeţ.
Mai multe imagini în albumul special creat pe pagina de facebook - aici.