sâmbătă, 4 aprilie 2015

"Liga lu' Lică". FC Băneşti - Fortuna II Poiana Câmpina 4-1

Băneştenii au avut un joc mai uşor decât se aşteptau, chiar dacă la pauză era numai 1-0. Deschisese scorul Dobrinoiu, dar după pauză s-a jucat mai dezinvolt şi s-a ajuns mai uşor în faţa celor două porţi, gazdele înscriind de nu mai puţin de 3 ori, prin Roşu, Negreanu şi Budileanu (foto). De partea cealaltă, golul de onoare al echipei antrenate de Nicolae Vereu a fost marcat de Bondilă, introdus după pauză.
Iată şi cele două echipe:
FC Băneşti: Stroescu - Albu, Gânju, G. Radu, Dobrinoiu - Iancu, Burloiu, Budileanu, Băcioiu - Roşu, Negreanu. Au mai jucat: Matache, Albină, Nichifor, Turcu. Antrenor: Ion Burchi.
Fortuna II Poiana Câmpina: Iscru - Ciucă, Apostol, Lupescu, Crăciun, Voicu - Jinga, Constantin, Tandalache - A. Dinu, I. Gheorghe. Au mai jucat: Pantaia, Oprea, Bondilă, Lepădatu. Antrenor: Nicolae Vereu.