vineri, 1 mai 2015

Început de sezon cu clasări pe podium pentru sportivii de la Lido Câmpina

A început sezonul 2015 şi la motocros, iar după primele competiţii din acest an, deja sportivii de la Lido Câmpina, club condus de Cătălin Duţă, au urcat deja primele trepte ale podiumurilor de premiere.
Mai întâi, pe 18 aprilie, la Mediaş, în cadrul Campionatului Naţional pe Echipe, Lido s-a clasat pe locul 7 din 12 competitoare, după ce Marcel Vişoiu s-a clasat pe locul al treilea la categoria "Amatori", iar Sebastian Stechioiu pe locul al 5-lea la MX1.
Apoi, săptămâna următoare, pe 25 aprilie, în prima etapă a Campionatului Naţional, desfăşurată la Zărneşti şi al cărei director de concurs a fost chiar Cătălin Duţă, vicepreşedinte al FRM şi deţinător al licenţei Federaţiei Internaţionale (FIM), sportivii de la Lido Câmpina au înregistrat următoarele rezultate: Marcel Vişoiu (amatori - locul 2), Sebastian Strechioiu (MX1 - locul 3), George Manta (65mc - locul 6), Cristian Aldescu (amatori - locul 8).