miercuri, 13 mai 2015

"Liga lu' Lică". CS Blejoi - AFC Brebu 6-1

Brebenii nu au avut aproape nici o şansă în faţa formaţiei CS Blejoi, chiar pe terenul acesteia, în intermediara de ieri. Chiar dacă la pauză gazdele conduceau doar cu 1-0, în cele din urmă, la finalul celor de minute, s-a consemnat un scor de tenis, 6-1 pentru formaţia din Blejoi, singurul gol al formaţiei din Brebu fiind marcat de Cârstea.
Partida de la Blejoi a beneficiat şi de o premieră pentru fotbalul judeţean. Din cauza norilor negri şi a apropierii serii, gazdele au aprins nocturna, care a ajutat la încheierea în bune condiţii de vizibilitatea acestui joc (foto - gazetaph.ro).
AFC Brebu a jucat la Blejoi în formula: Stănulescu - Rada, Dascălu, Marcu, Bucura - Băjenaru, Mihai Dragomir, Ioniţă, Neagu - Covaci, Hromei. Au mai jucat: Cârstea, Mirel Dragomir, Badea şi Buzăţoiu.