luni, 6 iulie 2015

Ştafeta 4x50m liber a clubului Barracuda a câştigat tilul de campioană naţională!

Sportivii de la Barracuda Câmpina au participat înj perioada 3-5 iulie la Campionatul Naţional de la Arad, la care au fost prezenţi 468 sportivi, reprezentând 68 de cluburi din întreaga ţară. Cu numai 6 sportivi înscrişi, clubul câmpinean s-a clasat pe un meritoriu loc 6 în clasamentul general pe echipe, graţie următoarelor rezultate:
- ştafeta 4x50m liber (Denisa Cobianu, Nogdana Ellersdorfer, Hanna Marina, Sonia Drăgan) - locul 1
- Sonia Drăgan - 50 m craul - locul 2
- Hanna Marina - 50m spate - locul 2; 50m delfin - locul 3
- Ionuţ Costache - 100m liber - locul 6; 200m mixt - locul 6; 50m bras - locul 10; 50m liber - locul 12
- Alexandru Chiriac s-a clasat în primii 20 de sportivi.
Şi ştafeta de 4x50m mixt a clubului câmpinean a câştigat, dar a fost descalificată pentru o greşeală la schimbul ştafetei.
De asemenea, ar mai fi de menţionat că a fost ultima competiţie la care au reprezentat clubul câmpinean sportivele Hanna Marina şi Denisa Cobianu.