duminică, 16 octombrie 2016

Liga B. Viitorul Proviţa de Sus - Avântul Măgureni 4-4

Liderul Seriei Câmpina a Ligii B Prahova s-a deplasat la Proviţa de Sus, unde a întâlnit Viitorul. Până la urmă, viitorul n-a sunat prea grozav pentru nici una dintre echipe, amândouă trebuind să se mulţumească la final cu un singur punct. Gazdele au deschis scorul, dar au fost egalate înainte de pauză prin Ungureanu. În repriza secundă, oaspeţii au fost cei care au preluat conducerea, având 3 -1 şi 4-2, prin golurile marcate de acelaşi Ungureanu, Apostol şi Năstase, dar s-au văzut egalaţi pe final, după greşeli mari în propria defensivă.
Antrenorul Bogdan Suruparu a aliniat pentru Avântul Măgureni următoarea formulă de start: Antal - Voica, Tudose, Chirică, Sichim - Apostol, Ungureanu, Năstase, Creţu - Dârmon, Băcioiu. Au mai intrat: Pană, C. Dumitru.
Partida de la Proviţa de Sus a fost arbitrată de câmpineanul Mihai Amorăriţei.